e-İmza

Elektronik imza, elektronik ortamda bulunan bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirlemeye yarayan veridir. 5070 Sayılı Kanun uyarınca e-imza, ıslak imza ile eşdeğerdedir. e-imza sertifikası dağıtmaya yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından dağıtılan sertifikalar kullanılarak imzalama işlemi yapılır.

Elektronik imzanız bir akıllı kart üzerinde size ulaştırılmaktadır. İmza kartınızı standart bir akıllı kart okuyucusuna takarak sisteme giriş yapılabilmektedir. Elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini garantiler. e-İmza, elektronik ortamda gerçekleşen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiler.

 

e-imza siparişinizi Ticari1.com üzerinden online yapabilirsiniz. Daha sonra ödemenizi hızla buradan kredi kartı ile yapabilirsiniz. E-imzanız kimlik tespiti gerektiryorsa, kimlik tespiti için ister e-Tuğra kayıt birimlerini veya isterseniz bulunduğunuz yerdeki notere giderek yapabilirsiniz. E-imzanızı kullanmak için yine online olarak burdan hızla aktivasyonuzu yapıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Ticari1.com, e-Tuğra Yektili İş Ortağıdır.

  • E-devlet uygulamalarında,
  • Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Sistemine uyumlu işlemlerde Ticari Sicil işlemlerinde (MERSİS projesi bünyesinde olanlar)
  • Kamu projelerinde (MERSİS, UYAP, KEP, EREÇETE, E-DEVLET, EKAP, TİTUBB), e-imza kullanılması zorunludur.
  • Hizmet sözleşmelerinde ve çalışanların gerekli evraklarında,
  • Bankaya talimat verirken,
  • Bayiler arası sipariş verilirken,
  • Onay gerektiren formlarda,
  • Şirketlerin yönetim toplantılarında alınan kararları onaylarken elektronik imza kullanılabilir.

 

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hesabı ile kurumunuzun tüm yazışmalarını ve belge paylaşımlarını, maaş ödeme talimatlarını, bordro ve fatura gönderimlerini, hesap mutabakatlarını, sözleşme gönderimlerini ve alımlarını Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) aracılığıyla dakikalar içinde yasal geçerli ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kağıt, arşiv, postalama ve işlem maliyetlerinin düşürülmesi ve zaman kayıplarının azaltılmasını sağlar. Resmi, ticari işlemlerin hızlı ve verimli biçimde yürütebilirsiniz.

Giriş Yap Hesap Oluştur
WhatsApp